TRACKERY

<< zpět <<

Co slibuje IT3... podruhé

Stránky Impulse Trackeru 3 se změnili a přestěhovali se na stránky DSPaudio, Inc. Docela mi zamrazilo, když jsem to zjistil (na Hukotu) a když jsem se tam rychle běžel kouknout. Myslel jsem, že už je třeba slibovaný IT3 venku. Ještě není, ale hned na úvod je tam docela sebevědomě znějící text o tom, jak se Impulse Tracker za dva roky vývoje proměnil z jednoduchého trackeru ve „Světově nejmocnější software pro komponování a manilpulaci se zvukem.“ Připadá mi to, jako docela silný slova na to, že ho ještě nevypustili asi první betaverzi (nebo alespoň né veřejně). Při čtení těchto řádků mě taky napadlo, že ani ta slibovaná lehká verze IT3 nebude zadarmo.
Pravda je ale trochu jiná. Ve skutečnosti Impulse Tracker 3.0 je onou slibovanou lehkou verzí, která bude buď „zdarma nebo velice levná (asi $15)“ (viz čl. Co slibuje IT3). Tou profesionální, plnou a jistě dobře placenou verzí bude program, který se připravuje pod názvem Impulse Studio, což je vlastně IT3 s přídavnými funkcemi. Vždyť on i IT2 má plnou verzi, která umožňuje navíc ukládat do WAVů a možná ještě něco.
Na stránkách DSPaudio jakdete ještě úvod k připravovanému programu FLAW, který, pokud jsem to dobře pohopil, by měl být také něco jako tracker. V každém případě z těch několika připravovaných programů pod jednou střechou najdete na již zmíněných stránkách nejvíce informací o IT3. Na ostatních je vždy jen úvod. Co se týče IT3, zmizely screeshoty a zkrátil se výčet připravovaných funkcí programu. Na druhou stranu přibyla možnost zapsat se do mailing-listu a být informován o novém traceru jako jeden z prvních.

Vydání IT3 je naplánováno na Zimu 2000/Jaro 2001, již zmíněný FLAW, i když se o něm nedozvíte prakticky nic, má vyjít ještě před IT3 již v únoru 2001, což je právě teď a tak začíná velké čekání...